Śpiwór Pinguin Tramp 185 cm
- Masa:
- 1000 g
- Temperatura komfortowa:
- 11 °C
- Rodzaj wypełnienia izolacyjnego:
- włókno puste
297,99 zł
Twój koszyk jest pusty. Potrzebujesz pomocy z wyborem? Zajrzyj do poradnika lub napisz do nas.
Śpiwór Zenith 75 od marki Vango to idealny wybór na letnie wędrówki i noclegi nad wodą. Podczas gorących letnich dni docenisz doskonałą ochronę przed irytującymi owadami. Składa się ona ze zintegrowanej moskitiery w obszarze głowy i stóp. Cały śpiwór jest następnie wykończony powłoką Vango Shield, która skutecznie odstrasza owady i zapobiega rozwojowi bakterii powodujących nieprzyjemny zapach i pleśni.
Zenith imponuje również materiałami pochodzącymi z recyklingu, które tworzą wierzch, podszewkę i wypełnienie śpiwora. Wypełnienie wykonane jest z pustych włókien zapewniających maksymalny komfort termiczny, które doskonale regulują ciepło i wilgoć wewnątrz śpiwora. Temperaturę można dodatkowo regulować za pomocą dwukierunkowego zamka błyskawicznego z funkcją Auto-Lock, który rozciąga się na całej długości nogawek. Pozwala to rozpiąć śpiwór w obszarze nóg, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza, a dzięki moskitierze nie musisz martwić się o owady.
W chłodne poranki przydaje się 2-panelowy kaptur 3D, który pomaga wyeliminować ucieczkę ciepła. Inne cechy tego śpiwora typu mumia obejmują miękką i wygodną podszewkę, izolowaną klapę na suwak, wewnętrzną kieszeń i dwukierunkowy zamek błyskawiczny z osłoną podbródka i powłoką Anti-Catch, która zapobiega zaczepianiu się o podszewkę. Opakowanie zawiera również praktyczny rękaw kompresyjny, który jest uzupełniony polarową podszewką od wewnątrz, dzięki czemu można go wypełnić i używać jako poduszki (paski kompresyjne są zdejmowane).
Najczęściej śpiwory mają zamek błyskawiczny z boku (L/R), zamek środkowy, ukośny lub w przypadku śpiworów kołder - zamek w kształcie "L". Śpiwory turystyczne są wyposażone w listwę zabezpieczającą przed wnikaniem zimna (patka). Jeśli chcesz połączyć śpiwory, będziesz potrzebować jeden z lewym zamkiem błyskawicznym (L) i drugi z prawym (R).
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
Sprzęt outdoorowy szkockiej marki Vango opiera się na wieloletnim doświadczeniu w branży. Od 1966 roku firma Vango specjalizuje się w projektowaniu namiotów i sprzętu outdoorowego dla szerokiego grona entuzjastów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z asortymentu tej marki z pewnością wybierzesz, niezależnie od tego, czy szukasz sprzętu na relaksujące wakacje na kempingu, lekkie wędrówki czy jazdę na rowerze. Wszyscy miłośnicy outdooru, miłośnicy wspinaczki górskiej i inni poszukiwacze przygód kochający ekstremalne warunki znajdą w Vanga swoje miejsce. Od kempingów po szczyty gór, Vango sprawia, że każdy centymetr przestrzeni w przyrodzie staje się miejscem zabawy, relaksu lub ochrony przed złą pogodą.