Śpiwór syntetyczny Pinguin Blizzard Wide
- Masa:
- 2100 g
- Temperatura komfortowa:
- 4 °C
- Rodzaj wypełnienia izolacyjnego:
- włókno puste
505,99 zł
Twój koszyk jest pusty. Potrzebujesz pomocy z wyborem? Zajrzyj do poradnika lub napisz do nas.
Śpiwór syntetyczny Constellation Lux od duńskiej marki Outwell to 3-4 sezonowy wariant śpiwora Constellation. Śpiwór zagwarantuje przyjemny sen na świeżym powietrzu, który z pewnością dorówna spaniu w domowym zaciszu. Śpiwór jest wypełniony materiałem Isofill Premium pochodzącym z recyklingu - wysoce silikonowanymi i drobnymi pustymi włóknami zapewniającymi doskonałą izolację, wypełnienie jest również wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku. Zewnętrzna część wykonana jest z wytrzymałego i wygodnego szczotkowanego polinylonu, natomiast wnętrze śpiwora wykonane jest w 100% z bawełny, która ma również miękką teksturę, dzięki czemu jest przyjemna w dotyku.
Śpiwór można łatwo i szybko rozpiąć za pomocą wysokiej jakości dwukierunkowego zamka błyskawicznego YKK, zamieniając go w przestronny koc. Zamek śpiwora jest przykryty klapą, dzięki czemu nie ma niepotrzebnego wycieku ciepła. Aby zapewnić maksymalny komfort w trybie koca, docenisz również odpinany kaptur. W rogach znajdują się haczyki, w które można bezpośrednio włożyć wkładkę do śpiwora, aby zwiększyć warunki higieniczne i przedłużyć żywotność śpiwora. W zestawie znajduje się również praktyczny kwadratowy pokrowiec kompresyjny, który ułatwia przenoszenie śpiwora.
Najczęściej śpiwory mają zamek błyskawiczny z boku (L/R), zamek środkowy, ukośny lub w przypadku śpiworów kołder - zamek w kształcie "L". Śpiwory turystyczne są wyposażone w listwę zabezpieczającą przed wnikaniem zimna (patka). Jeśli chcesz połączyć śpiwory, będziesz potrzebować jeden z lewym zamkiem błyskawicznym (L) i drugi z prawym (R).
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
Wszystko, co oznaczają poszczególne certyfikaty, można przeczytać TUTAJ.
Powszechnie wiadomo, że kraje Beneluksu i Dania są jednymi z najczęściej podróżujących narodów w Europie. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym środowisku przyczep kempingowych i namiotów powstała firma, która dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu skutecznie rozwiewa mity na temat niewygodnego pobytu na polach namiotowych i pod namiotem. Wchodząc do żadnego z namiotów nie trzeba pochylać głowy, a w żadnym śpiworze nie poczujesz się inaczej niż w domu pod kołdrą. To coś, czego nie oferują inne firmy.