Śpiwór Pinguin Lite mummy 185 cm
- Masa:
- 610 g
- Temperatura komfortowa:
- 14 °C
- Rodzaj wypełnienia izolacyjnego:
- mikrowłókno
373,99 zł
Twój koszyk jest pusty. Potrzebujesz pomocy z wyborem? Zajrzyj do poradnika lub napisz do nas.
Letni śpiwór Robens Moraine I idealnie nadaje się na upalne letnie noce.
Wypełnienie stanowi syntetyczny materiał poliestrowy MicroThermo. Materiał ten jest ciepły, antybakteryjny, lekki i nie wchłania wody. Ponadto jest wysoce ściśliwy. Zewnętrzny materiał z nylonu ripstop jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Podszewka doskonale odprowadza wilgoć od ciała, zwiększając komfort.
Kaptur ma ściągacz, który w razie potrzeby zakrywa twarz i ramiona. Wygodny kształt mumii poprawia izolację termiczną i zapewnia swobodę ruchów. Obszar wokół stóp jest specjalnie ukształtowany jak płetwa rekina, co pozwala stopom pozostać rozciągniętymi w naturalnej pozycji podczas nocy. Dużą zaletą jest zamek w kształcie litery L, który umożliwia całkowite rozpięcie śpiwora i używanie go jako koca.
Oczywiście, że śpiwór ma dwukierunkowy zamek YKK, który wytrzyma użytkowanie przez cały okres eksploatacji. Zamek ma zabezpieczenie przed zablokowaniem. Ponadto śpiwór może pochwalić się pętelkami do zawieszania i siateczkową kieszenią na drobiazgi. Materiały nie zawierają PFC.
W zestawie znajduje się pokrowiec kompresyjny.
Najczęściej śpiwory mają zamek błyskawiczny z boku (L/R), zamek środkowy, ukośny lub w przypadku śpiworów kołder - zamek w kształcie "L". Śpiwory turystyczne są wyposażone w listwę zabezpieczającą przed wnikaniem zimna (patka). Jeśli chcesz połączyć śpiwory, będziesz potrzebować jeden z lewym zamkiem błyskawicznym (L) i drugi z prawym (R).
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
Wszystko, co oznaczają poszczególne certyfikaty, można przeczytać TUTAJ.
Robens to duńska firma z rodziny Oase Outdoors (Robens + Outwell + Easy Camp). Specjalnością firmy Robens jest sprzęt turystyczny, w którym kładzie się nacisk na najwyższej jakości materiały, jakość wykonania oraz wiodące na świecie patenty. Produkty tej firmy są poszukiwane zarówno przez wymagających amatorów, jak i profesjonalistów w dziedzinie wypoczynku na świeżym powietrzu.