Rozszerzona wersja Viking 600 o długości 210 cm od Warmpeace to trzysezonowy śpiwór puchowy z mniejszą ilością wypełnienia i bardzo niską wagą.
Informacje o produkcie
Czeska firma Warmpeace ma bardzo długą i bogatą tradycję. Jej istnienie opierało się na produkcji śpiworów puchowychi do dziś jest w czołówce w tej dziedzinie. Do tego Warmpeace dodał później smukłą, ale kompletną kolekcję odzieży technicznej, w tym puchu. I wreszcie sprzęt outdoorowy Warmpeace wyróżnia się dobrą ceną, czyli stosunkiem ceny do wydajności.
Śpiwór trzysezonowy Viking 600 Wide (wersja przedłużona) o długości 210 cm czeskiej firmy Warmpeace jest jednym z wariantów udanej serii Viking 300 i Viking 900. Wykonane z Loft Nylonu DWR, który z powodzeniem może pracować z mniejszymi ilościami puchowego wypełnienia. Viking 600 znajdzie swoje miejsce w plecakach, torbach na łodzie i bagażnikach rowerowych i nie będzie przeszkadzać użytkownikom nadmierną objętością, wagą i nocnym ciepłem. Czarny materiał po wewnętrznej stronie śpiwora przyciąga promienie słoneczne, a tym samym przyspiesza wysychanie śpiwora podczas wietrzenia.
Posiada suwaki YKK z dwoma przeciwległymi prowadnicami, aby umożliwić łatwiejsze wejście do śpiwora, zapewniając jednocześnie wentylację podczas snu w cieplejszych warunkach. Dzielone zamki błyskawiczne po prawej lub lewej stronie śpiwora umożliwiają połączenie dwóch śpiworów. Jest standardowo wyposażony w większą torbę do przechowywania, gdy nie używasz śpiwora.
Wszystkie śpiwory Viking mają standardową szerokość50 cm w nogach i 80 cm w ramionach. Dla użytkowników, którzy potrzebują bardziej przestronnego śpiwora, dostępna jest wersja WIDE, w której obwód śpiwora jest zwiększony o 20 cm
Główne cechy:
konstrukcja komory H
wersja rozszerzona
długość do 210 cm
kaptur z elastycznym sznurkiem ściągającym
prowadnice YKK z dwoma przeciwległymi prowadnicami
Najczęściej śpiwory mają zamek błyskawiczny z boku (L/R), zamek środkowy, ukośny lub w przypadku śpiworów kołder - zamek w kształcie "L". Śpiwory turystyczne są wyposażone w listwę zabezpieczającą przed wnikaniem zimna (patka). Jeśli chcesz połączyć śpiwory, będziesz potrzebować jeden z lewym zamkiem błyskawicznym (L) i drugi z prawym (R).
Lewy
Płeć
Mężczyzna
/
Kobieta
Masa
1,39 kg
Materiał wewnętrzny
Loft Nylon
Materiał zewnętrzny
Loft Nylon DWR
Wypełnienie izolacyjne
Kacze pierze
Temperatura komfortu (zakres)
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
-5 °C do -1 °C
Wymiary opakowania
23x41 cm
Temperatura komfortowa
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
-3 °C
Limit temperatury
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
-9 °C
Skrajna temperatura
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
-28 °C
Krój
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
mumia
Rodzaj wypełnienia izolacyjnego
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
pierze
Wysokość korpusu (do)
210 cm
Waga wypełnienia
800 g/m2
Sprężystość
Jest to całkowita sprężystość i rozprężność pierza, zdolność do zajęcia określonej objętości, tzn. jak bardzo pierze się napuszy. Im większa objętość (loft), tym więcej powietrza, a tym samym lepsza izolacja.
600 cuin
Sprężystość
Stosunek piór puchowych do drobnych piór. 90/10 oznacza mieszankę zawierającą 90% pierza puchowego i 10% drobnego pierza lub małych piórek. Pióra puchowe zapewniają wypełnienie czyli loft (= zdolność do zajmowania największej objętości lub wysokości komory śpiwora w wyimaginowanym cięciu, tj. mówiąc najprościej - jak bardzo śpiwór może się "nadmuchać"), przyczyniają się bardziej do ciepła, drobne pióra zwiększają odporność piór na naprężenia mechaniczne.
90/10
Szerokość w nogach
70 cm
Szerokość na ramionach
100 cm
Długość śpiwora
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
Szukasz maty do spania, która będzie lekka, kompaktowa i nie pozwoli Ci zmarznąć nawet zimą? To dobrze trafiłeś. Testerka Kamča dokładnie przetestowała matę Therm-a-rest w trudnych warunkach w Nepalu. Jak wypadł test?
Rozważasz zakup nowego śpiwora, ale wiesz, że będziesz go używać tylko kilka dni w roku. Niektórzy od razu wybraliby śpiwór z wypełnieniem syntetycznym. Ale co jeśli możesz kupić śpiwór puchowy w cenie syntetycznego? Warg oferuje model Stark, który wypełniony jest 500 g kaczego puchu o sprężystości 750 cuin.
Sir Joseph® produkuje kilka serii śpiworów puchowych wypełnionych gęsim pierzem. Jak dokonać właściwego wyboru z szerokiej oferty? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.