Wszechstronny koc Corus -6°C Regular tej marki Therm-a-Rest zapewnia niezbędny komfort podczas wycieczek na świeżym powietrzu od wiosny do jesieni. Może być również używana do nakładania warstw w chłodniejszych warunkach. Quilt oferuje idealną równowagę pomiędzy funkcjonalnością i ciepłem. Corus można połączyć z innym kocem Therm-a-Rest, śpiworem, kocem lub prześcieradłem.
Maksymalny komfort termiczny, nawet w wilgotnych warunkach, zapewnia wypełnienie z wysoce ściśliwego puchu kaczego Nikwax Hydrophobic Down™ o hydrofobowym wykończeniu 650 cuin. Dzięki tej obróbce wchłania do 90% mniej wody i schnie 3 razy szybciej niż nieobrobiony puch. Optymalną dystrybucję puchu zapewniają siatkowe ścianki, które pomagają zmaksymalizować loft i zredukować zimne punkty.
model Koc Corus posiada również paski SynergyLink™ do szybkiego i łatwego mocowania kołdry do maty, kieszeń na stopy, którą można naciągnąć na materac, aby zwiększyć komfort termiczny i wyeliminować przeciągi. Ochronę przed przeciągami zapewniają również boczne przegrody z zapięciem na szyję, które znajdują się na całym obwodzie. Oprócz koca w zestawie znajduje się również pokrowiec do kompresji i przechowywania.
Do czego służy Quilt?
Podstawową ideą kołder, czyli śpiworów bez dolnej części, jest to, że puch, który wkładasz, kompresuje się, nie zatrzymuje powietrza, a zatem nie izoluje. Do tego właśnie służy materac. Po co więc nosić ze sobą zbędny balast? Jeśli koc dobrze przylega do bioder, uwięzione ciepło nie będzie uciekać, a Ty będziesz spać jak na kocu.
Główne zalety kołdry Thermarest Corus:
waga lekka
idealny wybór na piesze wędrówki
małe, kompaktowe opakowanie, które zmieści się w plecaku
Nikwax Hydrofobowy puch™ - zapewnia ciepło nawet w mokrych warunkach
mogą być łączone i nakładane na inne warstwy
paski SynergyLink
doskonale wychwytuje i zatrzymuje promieniowanie cieplne ciała
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
0 °C do 5 °C
Wymiary opakowania
19 x 29 cm
Temperatura komfortowa
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
0 °C
Limit temperatury
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
-6 °C
Krój
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
mumia
Rodzaj wypełnienia izolacyjnego
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
pierze
Waga wypełnienia
530 g/m2
Sprężystość
Jest to całkowita sprężystość i rozprężność pierza, zdolność do zajęcia określonej objętości, tzn. jak bardzo pierze się napuszy. Im większa objętość (loft), tym więcej powietrza, a tym samym lepsza izolacja.
650 cuin
Szerokość w nogach
64 cm
Szerokość na ramionach
126 cm
Długość śpiwora
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
183 cm
Kolor
złoty
Okres gwarancji
2 lata
Kod produktu
13172
EAN
040818131725
O producencie
Cascade Designs to prywatna, rodzinna firma zlokalizowana w mieście Seattle u podnóża Gór Skalistych. To wspólnota kilku firm. Dwie z nich to: Therm-a-Rest – produkcja karimat i systemów sypialnych oraz MSR – namiotów, toreb biwakowych, śpiworów, kuchenek, naczyń, systemów filtracyjnych i innego sprzętu outdoorowego.
Pracownicy Cascade Designs to młodzi sportowcy, pasjonaci aktywności na świeżym powietrzu. Projektują i produkują sprzęt do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, dlatego ich produkty zawsze noszą znamiona najwyższej jakości i funkcjonalności. Materiały, których używają, są najnowocześniejszymi wynalazkami hi-tech dzisiejszego dnia.
Jednocześnie firma dba także o przyrodę. Firma nie stosuje substancji niezgodnych z myśleniem ekologicznym, takich jak ftalany, bifenyle itp. Cała produkcja pochodzi z warsztatów w USA lub siostrzanego oddziału w Cork w Irlandii.