Trzysezonowy śpiwór Rimo Scout III 950 jest idealny dla szerokiej grupy podróżników, wędrowców, trampów lub wędkarzy, którzy potrzebują przestronnego śpiwora.
Informacje o produkcie
Firma Sir Joseph została założona w 1977 roku przez Josefa Rakoncaja, który początkowo zaczął szyć własną odzież alpinistyczną. Dzięki swojej jakości, funkcjonalności i przystępnej cenie jego produkty szybko stały się bestsellerem wśród czeskich i słowackich wspinaczy wysokogórskich, a sprzętem Sir Josepha stopniowo zaczęły interesować się zagraniczne ekspedycje. Marka Sir Joseph jest jedną z wiodących firm na świecie produkujących puchowy sprzęt do ekspedycji. Posiada własne zakłady rozwojowe i produkcyjne w Republice Czeskiej.
Trzysezonowy śpiwór marki Rimo Scout III 950 Sir Joseph ma wyjątkowo szeroki krój i nadaje się również jako śpiwór letni z wystarczającą rezerwą termiczną. Szerokie dopasowanie i konstrukcja w kształcie litery H, która redukuje zimne punkty, zapewniają większy komfort i wygodę podczas snu.
To samo dotyczy kształtu dna "Alpha foot box", gdzie ścięty trapez podąża za kształtem stóp podczas spania na plecach. śpiwór Śpiwór Rimo Scout III 950 ma specjalnie opracowany kształt kaptura oraz nową konstrukcję kołnierza i sznurka, która ułatwia dostosowanie rozmiaru górnego obwodu śpiwora do własnych potrzeb.
Główne cechy:
wiatroszczelny, lekki i miękki materiał z obróbką °G0
niewielka waga w porównaniu do dużej przestrzeni
wysokiej jakości pierze z gęsiego puchu
dopasowany kształt kaptura
nowy kołnierz i sznurek ściągający
w zestawie torba do przechowywania i wodoodporny worek kompresyjny
Najczęściej śpiwory mają zamek błyskawiczny z boku (L/R), zamek środkowy, ukośny lub w przypadku śpiworów kołder - zamek w kształcie "L". Śpiwory turystyczne są wyposażone w listwę zabezpieczającą przed wnikaniem zimna (patka). Jeśli chcesz połączyć śpiwory, będziesz potrzebować jeden z lewym zamkiem błyskawicznym (L) i drugi z prawym (R).
Lewy
Płeć
Mężczyzna
/
Kobieta
Masa
1,55 kg
Materiał wewnętrzny
Softex
Materiał zewnętrzny
Softex®NIUS LT
Wypełnienie izolacyjne
Gęsie pióra
Temperatura komfortu (zakres)
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
-5 °C do -1 °C
Wymiary opakowania
26 x 35 cm
Temperatura komfortowa
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
-5 °C
Limit temperatury
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
-11 °C
Skrajna temperatura
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
-30,8 °C
Krój
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
mumia
Rodzaj wypełnienia izolacyjnego
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
pierze
Wysokość korpusu (do)
170 cm
Waga wypełnienia
950 g/m2
Sprężystość
Jest to całkowita sprężystość i rozprężność pierza, zdolność do zajęcia określonej objętości, tzn. jak bardzo pierze się napuszy. Im większa objętość (loft), tym więcej powietrza, a tym samym lepsza izolacja.
600 cuin
Sprężystość
Stosunek piór puchowych do drobnych piór. 90/10 oznacza mieszankę zawierającą 90% pierza puchowego i 10% drobnego pierza lub małych piórek. Pióra puchowe zapewniają wypełnienie czyli loft (= zdolność do zajmowania największej objętości lub wysokości komory śpiwora w wyimaginowanym cięciu, tj. mówiąc najprościej - jak bardzo śpiwór może się "nadmuchać"), przyczyniają się bardziej do ciepła, drobne pióra zwiększają odporność piór na naprężenia mechaniczne.
90/10
Szerokość w nogach
39 cm
Szerokość na ramionach
91 cm
Długość śpiwora
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
Szukasz maty do spania, która będzie lekka, kompaktowa i nie pozwoli Ci zmarznąć nawet zimą? To dobrze trafiłeś. Testerka Kamča dokładnie przetestowała matę Therm-a-rest w trudnych warunkach w Nepalu. Jak wypadł test?
Rozważasz zakup nowego śpiwora, ale wiesz, że będziesz go używać tylko kilka dni w roku. Niektórzy od razu wybraliby śpiwór z wypełnieniem syntetycznym. Ale co jeśli możesz kupić śpiwór puchowy w cenie syntetycznego? Warg oferuje model Stark, który wypełniony jest 500 g kaczego puchu o sprężystości 750 cuin.
Sir Joseph® produkuje kilka serii śpiworów puchowych wypełnionych gęsim pierzem. Jak dokonać właściwego wyboru z szerokiej oferty? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.