Niezwykle lekki śpiwór Sea to Summit Traveller 7C Long jest szczególnie przydatny podczas cieplejszych wiosennych i jesiennych nocy oraz oczywiście przez całe lato.
Informacje o produkcie
Sea To Summit to australijska markaodzieży sportowej, sprzętu turystycznego, plecaków i innych akcesoriów odzieżowych. Firma Sea To Summit specjalizuje się w akcesoriach outdoorowych, turystycznych, alpinistycznych i outdoorowych. Filozofią firmy jest uczynienie Twoich zajęć bardziej komfortowymi, mniej stresującymi oraz lepiej zorganizować sprzęt do wszelkich działań mających na celu odkrywanie naszej wspaniałej planety.
Niezwykle lekki śpiwór Traveller 7C Long od Sea to Summit jest szczególnie przydatny podczas cieplejszych wiosennych i jesiennych nocy oraz oczywiście przez całe lato. Dzięki swojemu rozmiarowi nawet nie rozpoznasz go w plecaku, dzięki czemu idealnie nadaje się do uprawiania turystyki pieszej, trekkingu, jazdy na rowerze lub biwakowania.
Dzięki bocznemu zamkowi błyskawicznemu YKK śpiwór może być również używany jako koc. Zewnętrzna i wewnętrzna warstwa śpiwora wykonana jest z poliestru 20D pochodzącego z recyklingu, co zapewnia odpowiedni komfort. Materiał jest bardzo oddychająca i pochłania wilgoć. Śpiwór ma lekko zwężający się prostokątny kształt dla maksymalnego komfortu i sznurek ściągający u góry i u dołu dla kontroli temperatury.
Wypełnienie śpiwora wykonane jest z europejskiego pierza kaczego z technologią Ultra-Dry Down 650+, która jest również antybakteryjna, antybakteryjna i przedłuża żywotność śpiwora. rękaw kompresyjny Ultra-Sil pomoże znacząco regulować objętość śpiwora.
Główne cechy:
bardzo lekki i kompaktowy
maksymalna oddychalność
przedłużona długość, dla postaci do 198 cm
śpiwór może być również używany jako koc
lekko ścięty prostokątny kształt
sznurek ściągający na górnej i dolnej krawędzi
tuleja kompresyjna °G0
wypełnienie: pierze kacze z technologią Ultra-Dry Down 650+
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
11 °C i więcej
Temperatura komfortowa
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
11 °C
Limit temperatury
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
7 °C
Krój
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
mumia
/
koc
Rodzaj wypełnienia izolacyjnego
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
pierze
Wysokość korpusu (do)
198 cm
Sprężystość
Jest to całkowita sprężystość i rozprężność pierza, zdolność do zajęcia określonej objętości, tzn. jak bardzo pierze się napuszy. Im większa objętość (loft), tym więcej powietrza, a tym samym lepsza izolacja.
650+ cuin
Szerokość w nogach
115 cm
Szerokość na ramionach
153 cm
Długość śpiwora
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
211 cm
Kolor
niebieski/jasnoniebieski
Certyfikat
Wszystko, co oznaczają poszczególne certyfikaty, można przeczytać TUTAJ.
Szukasz maty do spania, która będzie lekka, kompaktowa i nie pozwoli Ci zmarznąć nawet zimą? To dobrze trafiłeś. Testerka Kamča dokładnie przetestowała matę Therm-a-rest w trudnych warunkach w Nepalu. Jak wypadł test?
Rozważasz zakup nowego śpiwora, ale wiesz, że będziesz go używać tylko kilka dni w roku. Niektórzy od razu wybraliby śpiwór z wypełnieniem syntetycznym. Ale co jeśli możesz kupić śpiwór puchowy w cenie syntetycznego? Warg oferuje model Stark, który wypełniony jest 500 g kaczego puchu o sprężystości 750 cuin.
Sir Joseph® produkuje kilka serii śpiworów puchowych wypełnionych gęsim pierzem. Jak dokonać właściwego wyboru z szerokiej oferty? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.