moutain Equipment Olympus 450 Regular Men's full-face design jest szczególnie odpowiedni dla początkujących wędrowców o skromniejszym budżecie.
Informacje o produkcie
Od ponad 50 lat znana na całym świecie brytyjska markaMountain Equipment specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości sprzętu outdoorowego, niezależnie od tego, czy jest to trwała odzież membranowa (Gore-Tex, Drilite), odzież z pierza i polaru, a także odzież z pierza i materiałów syntetycznych. - wypełnione śpiwory i inny sprzęt. Głównym zadaniem produktów marki Mountain Equipment® jest ochrona przed złą pogodą podczas aktywności na świeżym powietrzu oraz uczynienie pobytu i aktywności w nim łatwiejszym i przyjemniejszym. Produkty Mountain Equipment cieszą się zaufaniem nawet najbardziej wymagających sportowców świata, ponieważ bezkompromisowo spełniają najwyższe wymagania w zakresie izolacji termicznej, lekkości, zgodności i trwałości.
Wygodny śpiwór męski Mountain Equipment Olympus 450 Regular zapewnia doskonały komfort i ochronę przed zimnem, szczególnie w cieplejszych miesiącach. Materiał cholewki Helium TM 30 D jest niezwykle wytrzymały i lekki, a dzięki obróbce DWR zapewnia ochronę przed wilgocią. Materiał wewnętrzny Supersoft 30 D jest niezwykle oddychająca i bardzo przyjemna w dotyku.
Śpiwór jest wypełniona wysokiej jakości pierzem kaczym, które spełnia wymogi etyczne DOWN CODEX® przy minimalnym wypełnieniu 600 cuin. Konstrukcja jest idealnie dostosowana do ergonomii i potrzeb użytkownika. Wrażliwy obszar nóg jest wyposażony w większą gęstość piór, a także ergonomiczny kaptur 3D, który chroni głowę nawet bez potrzeby dokręcania. Płaskie ścianki komór utrzymują pióra na miejscu.
Pióra są starannie rozmieszczane w poszczególnych komorach w taki sposób, aby zapewnić najwyższy możliwy efekt izolacyjny przy najniższej możliwej wadze. Śpiwór waży 940 g, nie zajmuje zbyt wiele miejsca w plecaku i gwarantuje komfort termiczny przy -5 °C.
Główne cechy:
idealny na cieplejsze miesiące, komfort temperaturowy przy -5 °C
bardzo niska waga 940 g
okap 3D z 5 komorami
wyjątkowa izolacja stopy
300 g piór kaczych w proporcji 80/20 o sile wypełnienia 600 cuin
gwarancja jakości piór
wąska skuteczna izolacja Alpine °G0
zamek błyskawiczny chroniący przed wyciekiem ciepła
gwarancja dobrego snu w nocy
10 lat gwarancji
wodoodporne opakowanie i siatka do przechowywania
materiał powierzchni: hel 30, 53 g/m2
materiał podszewki: supersoft 30, 49 g/m2
Dożywotnia gwarancja na śpiwory Mountain Equipment
Najczęściej śpiwory mają zamek błyskawiczny z boku (L/R), zamek środkowy, ukośny lub w przypadku śpiworów kołder - zamek w kształcie "L". Śpiwory turystyczne są wyposażone w listwę zabezpieczającą przed wnikaniem zimna (patka). Jeśli chcesz połączyć śpiwory, będziesz potrzebować jeden z lewym zamkiem błyskawicznym (L) i drugi z prawym (R).
Lewy
Płeć
Mężczyzna
Masa
940 g
Materiał wewnętrzny
Supersoft 30
Materiał zewnętrzny
Helium™ 30D
Wypełnienie izolacyjne
Kacze pierze
Temperatura komfortu (zakres)
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
0 °C do 5 °C
Temperatura komfortowa
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
1 °C
Limit temperatury
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
-5 °C
Skrajna temperatura
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
-22 °C
Krój
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
mumia
Rodzaj wypełnienia izolacyjnego
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
pierze
Sprężystość
Jest to całkowita sprężystość i rozprężność pierza, zdolność do zajęcia określonej objętości, tzn. jak bardzo pierze się napuszy. Im większa objętość (loft), tym więcej powietrza, a tym samym lepsza izolacja.
600 cuin
Sprężystość
Stosunek piór puchowych do drobnych piór. 90/10 oznacza mieszankę zawierającą 90% pierza puchowego i 10% drobnego pierza lub małych piórek. Pióra puchowe zapewniają wypełnienie czyli loft (= zdolność do zajmowania największej objętości lub wysokości komory śpiwora w wyimaginowanym cięciu, tj. mówiąc najprościej - jak bardzo śpiwór może się "nadmuchać"), przyczyniają się bardziej do ciepła, drobne pióra zwiększają odporność piór na naprężenia mechaniczne.
80/20
Kolor
niebieski
Certyfikat
Wszystko, co oznaczają poszczególne certyfikaty, można przeczytać TUTAJ.
Fair Wear Foundation (FWF)
/
RDS (Responsible Down Standard)
Szukasz maty do spania, która będzie lekka, kompaktowa i nie pozwoli Ci zmarznąć nawet zimą? To dobrze trafiłeś. Testerka Kamča dokładnie przetestowała matę Therm-a-rest w trudnych warunkach w Nepalu. Jak wypadł test?
Rozważasz zakup nowego śpiwora, ale wiesz, że będziesz go używać tylko kilka dni w roku. Niektórzy od razu wybraliby śpiwór z wypełnieniem syntetycznym. Ale co jeśli możesz kupić śpiwór puchowy w cenie syntetycznego? Warg oferuje model Stark, który wypełniony jest 500 g kaczego puchu o sprężystości 750 cuin.
Sir Joseph® produkuje kilka serii śpiworów puchowych wypełnionych gęsim pierzem. Jak dokonać właściwego wyboru z szerokiej oferty? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.