Śpiwór puchowy Patizon G400 S (156-170 cm)
- Masa:
- 671 g
- Wypełnienie izolacyjne:
- Gęsie pióra
- Wymiary opakowania:
- 21 x 17 cm
- Temperatura komfortowa:
- -1 °C
- Sprężystość:
- 850 cuin
1 883,99 zł
Twój koszyk jest pusty. Potrzebujesz pomocy z wyborem? Zajrzyj do poradnika lub napisz do nas.
Lekki śpiwór puchowy Helium 800 Regular od Mountain Equipment gwarantuje komfortowy zimowy sen w temperaturze -16 °C. Ciepłe szwy i wyrafinowana konstrukcja.
Wysokiej jakości sen jest jednym z podstawowych wymogów pełna regeneracja do każdej aktywności na świeżym powietrzu. Śpiwór puchowy Mountain Equipment HELIUM 800 waży bardzo wygodne 1230 g i można w nim wygodnie spać w temperaturze -16 °C. Wypełniony jest wysokiej jakości kaczym pierzem. Nadaje się do spania w namiocie, winterraumie lub pod wiatą od wiosny do jesieni. Śpiwór objęty jest 10-letnią gwarancją.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
Stosunek piór puchowych do drobnych piór. 90/10 oznacza mieszankę zawierającą 90% pierza puchowego i 10% drobnego pierza lub małych piórek. Pióra puchowe zapewniają wypełnienie czyli loft (= zdolność do zajmowania największej objętości lub wysokości komory śpiwora w wyimaginowanym cięciu, tj. mówiąc najprościej - jak bardzo śpiwór może się "nadmuchać"), przyczyniają się bardziej do ciepła, drobne pióra zwiększają odporność piór na naprężenia mechaniczne.
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
Wszystko, co oznaczają poszczególne certyfikaty, można przeczytać TUTAJ.
Od ponad 50 lat znana na całym świecie brytyjska marka Mountain Equipment specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości sprzętu outdoorowego, niezależnie od tego, czy jest to trwała odzież membranowa (Gore-Tex, Drilite), odzież z pierza i polaru, a także odzież z pierza i materiałów syntetycznych. - wypełnione śpiwory i inny sprzęt. Głównym zadaniem produktów marki Mountain Equipment® jest ochrona przed złą pogodą podczas aktywności na świeżym powietrzu oraz uczynienie pobytu i aktywności w nim łatwiejszym i przyjemniejszym. Produkty Mountain Equipment cieszą się zaufaniem nawet najbardziej wymagających sportowców świata, ponieważ bezkompromisowo spełniają najwyższe wymagania w zakresie izolacji termicznej, lekkości, zgodności i trwałości.