Lekki śpiwór puchowy Cumulus Lite Line 300 z unikalną konstrukcją komory trapezowej. linia Śpiwory Lite zachwyca przede wszystkim niską wagą i kompaktowością.
Informacje o produkcie
Cumulus powstał w 1989 roku, zaraz po przekształceniu polskiej struktury politycznej. Założył ją Zdzisław Wylężek, miłośnik taternictwa w Gdyni i były pracownik spółdzielni "Żagiel", państwowego producenta sprzętu turystycznego, który działał w poprzedniej epoce politycznej. Od początku działalności Cumulus skupiał się na odzieży i śpiworach. Współpracowała z Perseverance Mills, producentem doskonałej tkaniny Pertex (marka później sprzedana japońskiemu Mitsui), której używa do dziś.
Śpiwór puchowy Cumulus Lite Line 300 ma konstrukcję Shark-fin, która zapobiega kompresji pierza w okolicy nóg, dzięki czemu jest wygodniejszy i cieplejszy. Korpus śpiwora wykonany jest z tkaniny Pertex Quantumktóry jest bardzo przyjemny w dotyku i oczywiście wykończenie DWR. Komfort termicznyzapewnia pierze z gęsiego puchu o sprężystości 850 cuin. W śpiworze będzie Ci wygodnie nawet przy -4°C.
Nowości i ulepszenia w stosunku do wersji 2018:
W porównaniu do poprzedniego modelu, wybrano lżejszą wersję tkaniny zewnętrznej Pertex Quantum 29 g/m2, co zmniejsza wagę o około 40 g. Bardziej zaawansowana konstrukcja kaptura i kształtowanie w obszarze nóg zapewnia lepszy komfort termiczny. Główny zamek błyskawiczny jest przykryty klapką i zapobiega zaczepianiu się materiału. Kieszeń wewnątrz śpiwora jest powiększona i ma fosforyzujący zamek błyskawiczny, który można znaleźć nawet w ciemności. Ponadto ulepszono mechanizm zaciskania wokół głowy, a punkt styku zamka błyskawicznego z twarzą jest pokryty tkaniną.
Główne zalety śpiwora Cumulus Lite Line 300:
wewnętrzna kieszeń z siatki
mieszanka 96% piór puchowych, 4% małych piór
58% wypełnienia z przodu, 42% z tyłu
175 cm długości YKK dwustronny zamek błyskawiczny
kołnierz wokół szyi wypełniony piórami, aby zapobiec ucieczce ciepła
możliwość połączenia dwóch śpiworów
materiał: Pertex Quantum 29 g/m2
wygodny kaptur ze sznurkiem
trwałe wykończenie hydrofobowe °G0
wysokiej jakości gęsi puch (850 cuin)
worek do przechowywania (stuffsack)
worek do przechowywania śpiwora w domu
przedłużona gwarancja na 10 lat
Uwaga
Śpiwory Cumulus produkowane są w Polsce z polskiego gęsiego pierza w rodzinnej firmie założonej w 1989 roku. Wbrew plotkom, na które można natknąć się w internecie, śpiwory Cumulus, przeznaczone na rynek brytyjski, były produkowane również w Polsce. Jednak ze względu na wynikające z tego zamieszanie, produkty zostały przemianowane na rynek brytyjski i przestały być oznaczone marką Cumulus. Jakościowo były to identyczne produkty. Na rynku brytyjskim sprzedawane były tylko modele o różnym montażu (różna mieszanka wagi, materiałów lub cięć). Potwierdziliśmy te informacje bezpośrednio z Cumuluszarówno dla Polski, jak i Wielkiej Brytanii i z przyjemnością przekażemy odpowiednią konwersację e-mail na żądanie.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
0 °C do 5 °C
Wymiary opakowania
22 x 16 cm
Temperatura komfortowa
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
4 °C
Limit temperatury
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
0 °C
Skrajna temperatura
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
-15 °C
Krój
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
mumia
Rodzaj wypełnienia izolacyjnego
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
pierze
Możliwość połączenia
Tak
Wysokość korpusu (do)
185 cm
Waga wypełnienia
200 g/m2
Sprężystość
Jest to całkowita sprężystość i rozprężność pierza, zdolność do zajęcia określonej objętości, tzn. jak bardzo pierze się napuszy. Im większa objętość (loft), tym więcej powietrza, a tym samym lepsza izolacja.
850 cuin
Szerokość w nogach
51 cm
Szerokość na ramionach
77 cm
Długość śpiwora
Śpiwory są produkowane w kilku długościach i ważne jest, aby dowiedzieć się, czy podany wymiar w nazwie to długość śpiwora, czy zalecany wzrost osoby. Powinieneś wybrać śpiwór o 20–30 cm dłuższy niż Twój wzrost. Najlepiej go przymierzyć: połóż się na plecach w śpiworze i zapnij go. Kiedy usiądziesz, kaptur śpiwora nie powinien spaść z głowy, ale jednocześnie nie powinien być napięty.
Szukasz maty do spania, która będzie lekka, kompaktowa i nie pozwoli Ci zmarznąć nawet zimą? To dobrze trafiłeś. Testerka Kamča dokładnie przetestowała matę Therm-a-rest w trudnych warunkach w Nepalu. Jak wypadł test?
Rozważasz zakup nowego śpiwora, ale wiesz, że będziesz go używać tylko kilka dni w roku. Niektórzy od razu wybraliby śpiwór z wypełnieniem syntetycznym. Ale co jeśli możesz kupić śpiwór puchowy w cenie syntetycznego? Warg oferuje model Stark, który wypełniony jest 500 g kaczego puchu o sprężystości 750 cuin.
Sir Joseph® produkuje kilka serii śpiworów puchowych wypełnionych gęsim pierzem. Jak dokonać właściwego wyboru z szerokiej oferty? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.