Śpiwór Pinguin Comfort 175 cm
- Masa:
- 2050 g
- Temperatura komfortowa:
- -1 °C
- Rodzaj wypełnienia izolacyjnego:
- włókno puste
475,99 zł
Twój koszyk jest pusty. Potrzebujesz pomocy z wyborem? Zajrzyj do poradnika lub napisz do nas.
Ta damska wersja śpiwora zimowego Comfort różni się od wersji męskiej krótszą długością (do 175 cm), większą szerokością w okolicy klatki piersiowej i konstrukcją obszaru wokół nóg, gdzie dodano większą warstwę izolacji i zastosowano szczotkowany poliester, który jest bardziej miękki i wygodny. Jest to idealny śpiwór, jeśli zależy Ci nie tyle na wadze, co na przystępnej cenie i komforcie.
Materiał wewnętrzny śpiwora jest bardzo przyjemny w dotyku dzięki powłoce SoftLite. Na pierwszy rzut oka przypomina bawełnę. Jednak schnie znacznie lepiej, jest trwalszy i znacznie lżejszy .Materiał zewnętrzny jest wysoce nienasiąkliwy dzięki powłoce DWR i wodoodporny, krople mają tendencję do spływania po nim, dzięki czemu może wytrzymać nawet krótką mżawkę lub poranną rosę.
Klapa izolacyjna po obu stronach zamka błyskawicznego sprawia, że ciepło nie ucieka ze śpiwora. Oczywiście są pętle do wieszania i wentylacji. Ponieważ śpiwór jest przeznaczony dla kobiet, otrzymał specjalne modyfikacje w postaci wzmocnionej izolacji w obszarze nóg i jest o trzy centymetry szerszy w obszarze klatki piersiowej.
Najczęściej śpiwory mają zamek błyskawiczny z boku (L/R), zamek środkowy, ukośny lub w przypadku śpiworów kołder - zamek w kształcie "L". Śpiwory turystyczne są wyposażone w listwę zabezpieczającą przed wnikaniem zimna (patka). Jeśli chcesz połączyć śpiwory, będziesz potrzebować jeden z lewym zamkiem błyskawicznym (L) i drugi z prawym (R).
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa chłodu. Jest to najniższa temperatura, przy której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która dla praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora w rozluźnionej pozycji ciała, np. na plecach, znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Jest to najniższa temperatura, w której większość użytkowników w idealnych warunkach czuje się komfortowo. Podane temperatury nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna granica temperatury, przy której użytkownik śpiwora, po przystosowaniu się do lokalnych warunków i leżąc w pozycji embrionalnej, jest w stanie spać bez wybudzania się z powodu zimna. Izolacja śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która wymaga osobistego dostosowania do praktycznego zastosowania.
Dolna teoretyczna granica temperatury, poniżej której istnieje ryzyko uszczerbku na zdrowiu wskutek wychłodzenia, w skrajnych przypadkach - śmierci. Izolacyjność śpiwora zmienia się w zależności od warunków użytkowania (wiatr, pozycja i ubiór użytkownika, izolacja podłoża, ewentualna wilgoć w śpiworze itp.), a także odczuwanie zimna jest indywidualne (wpływ aklimatyzacji, stan fizyczny i psychiczny, pożywienie itp.). Temperatury graniczne nie uwzględniają wszystkich możliwych wariacji warunków użytkowania i indywidualnych reakcji, dlatego powinny być traktowane jedynie jako wskazówka, która do praktycznego zastosowania wymaga osobistego dostosowania.
Śpiwory typu kołdra są przeznaczone raczej do niezbyt wymagających aktywności i dla tych, którzy lubią mieć wokół siebie przestrzeń, ponieważ można je łatwo rozpiąć i używać jako koca. W śpiworach turystycznych najczęściej stosuje się tzw. kształt mumii, który znacznie lepiej dopasowuje się do ciała, a tym samym zwiększa efektywność izolacji oraz zmniejsza objętość i wagę po spakowaniu.
Syntetyczne wypełnienia w postaci włókien pustych lub mikrowłókien działają na podobnej zasadzie i starają się utrzymać w swojej strukturze jak najwięcej powietrza, a tym samym lepiej izolować. Uniwersalne zastosowanie i niższa cena to ich główne zalety. Naturalne wypełnienie puchowe jest jak dotąd najwydajniejszym izolatorem termicznym, który oferuje niższą wagę i lepszą ściśliwość kosztem wyższej ceny zakupu. Więcej w artykule Jak wybrać śpiwór?
Pinguin – producent namiotów, śpiworów, plecaków i odzieży, jest jednym z najstarszych czeskich producentów sprzętu outdoorowego i kempingowego. Jej siedziba znajduje się we wschodnich Czechach, w Náchodzie.
Historia marki sięga roku 1989, kiedy to na rynku czeskim pojawiły się pierwsze produkty sygnowane jej marką. Na samym początku był to bardzo udany wówczas program puchowy obejmujący śpiwory i kurtki puchowe. Później firma zaczynała jako jeden z pierwszych czeskich producentów, opracowując lekkie dwuwarstwowe namioty do uprawiania turystyki pieszej i alpinizmu. Asortyment produktów Pinguin znacznie się rozwinął na przestrzeni lat. Pingwin nadal kwitnie.