Lekka, wytrzymała i kompaktowa sonda lawinowa Probe Alu 240 Pfa firmy Ortovox może być używana podczas jazdy w puchu lub wędrówek.
Informacje o produkcie
Legendarna niemiecka firma Ortovox jest szczególnie znana ze swojej wyszukiwarki lawinowej Ortovox F2, którą uruchomiła w 1980 roku. Oprócz systemów bezpieczeństwa i wyszukiwarek produkuje odzież,plecaki, łopaty, sondy i inny sprzęt freeride'owy i narciarski.
Lekka sonda lawinowa Probe Alu 240 Pfa firmy Ortovox to idealny wybór na długie wędrówki lub jazdę w otwartym terenie. Sonda jest wykonany z hartowanego aluminium, które jest bardzo lekkie i wytrzymałe. Sonda składa się z sześciu części i można ją złożyć do niewielkich rozmiarów 43,5 cm, dzięki czemu można ją łatwo spakować do małego plecaka.
Na sondzie znajduje się oznaczenie głębokości. Poszczególne odczyty głębokości są oznaczone kolorami, dzięki czemu sonda jest lepiej widoczna i łatwiej jest zdecydować, czy kopać z boku (jeśli oznaczenie znajduje się 1 m pod śniegiem), czy kopać bezpośrednio z góry (jeśli oznaczenie znajduje się 1 m nad powierzchnią śniegu). Niebieski przedostatni element ostrzega, że zbliżasz się do zakopanej osoby, a ostatni pomarańczowy element na końcu sondy sygnalizuje, aby kopać ostrożnie i nie zranić zakopanej osoby.
Sonda może być szybko zmontowana dzięki automatycznemu systemowi blokowania PFA . System ten umożliwia montaż jednym ruchem bezpośrednio po wyjęciu z opakowania, a także jest odporny na mróz Poszczególne części są połączone stalową linką. Na końcu sondy znajduje się ergonomiczny gumowany uchwyt, który nie marznie ani nie ślizga się w dłoni. Dołączona jest również praktyczna walizka.
Główne zalety Ortovox Probe Alu 240 Pfa:
lekki, wytrzymały i kompaktowy
dane głębokości oznaczone kolorami
system blokowania PFA zapewniający szybki układ
lina stalowa
stalowa stożkowa końcówka szersza niż części sondy
W poprzedniej części zapoznaliśmy się z podstawami bezpiecznego zachowania na ferratach i korzystania ze sprzętu przeznaczonego do ich pokonywania. Teraz nadszedł czas, aby przyjrzeć się bardziej zaawansowanej i kompleksowej metodyce pokonywania trudniejszych ferrat.
Dlaczego nasza przyroda jest bardziej zagrożona niż przyroda na Alasce czy Kamczatce? Jakie skutki ma łamanie zasad w Karkonoskim Parku Narodowym? W jaki sposób narciarze skitourowi zagrażają populacji sokoła wędrownego, najbardziej zagrożonego drapieżnika w naszym kraju?
Skialp cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością. Czy wiedzieliście, że przed wyborem sprzętu powinniście określić, którą z dyscyplin skialpinizmu będziecie uprawiać?
Kiedy palce u nóg wychłodzą się do cna, ogrzanie ich na nowo staje się nie lada wyzwaniem. Miłośnicy turystyki wysokogórskiej z pewnością wiedzą, czym grozi zaniedbanie woskowato wyglądających palców (w skrócie: siny-czarny-papa).