Regulowana pętla zawieszenia Climbing Technology Tuner w kształcie litery Y do wspinaczki i alpinizmu. Idealny do samodzielnej asekuracji na stanowiskach asekuracyjnych i zjazdów na linie.
Informacje o produkcie
Climbing Technology projektuje i produkuje innowacyjny sprzęt dla wszystkich dyscyplin pionowych, specjalnie zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i łatwości użytkowania. Ponad 35-letnie doświadczenie sprawiło, że Climbing Technology jest firmą, która potrafi dostrzec potrzeby rynku i przekształcić je w innowacyjne produkty dla alpinizmu, wspinaczki sportowej i bezpieczeństwa na wysokościach.
Prosta, regulowana pętla przytrzymująca Turner w kształcie litery Y od włoskiej marki Climbing Technology. Idealna do samodzielnego blokowania i pozycjonowania na stanowisku asekuracyjnym. Zaletą tego przyrządu jest nie tylko dynamiczna lina amortyzująca upadek, ale także płynna i łatwa regulacja długości, którą zapewnia blokada z karabinkiem śrubowym OVX, przez który przechodzi lina. Ddługość zawiesia można łatwo regulować w zakresie od 15 do 105 cm. Nregulacja urządzenia zabezpieczającego jest szybka i precyzyjna, a zwalnianie jest intuicyjne i łatwe, nawet pod obciążeniem Obsługa odbywa sięjedną ręką za pomocą jednego przycisku zwalniającego. Funkce jest niezależna od typu użytego karabinka. Jwykonany jest z liny dynamicznej na wypadek wpadnięcia w sidła. Dowalny karabinek zakręcany OVX jest bardzo kompaktowy i jest zabezpieczony przed obrotem przez pierścień FIX-O, który zapobiega przypadkowemu obciążeniu w osi poprzecznej. Można ją nosić na siodełku, podobnie jak inne torby pod siodło. W porównaniu do TUNER I, TUNER Y ma jedno stałe ramię, do którego można łatwo przymocować urządzenie do zjazdu na linie, co zwiększa bezpieczeństwo podczas zjazdu. Dzięki temu idealnie nadaje się do wspinaczki górskiej i wspinaczki na wielu długościach.
Główne cechy:
do samoblokowania i pozycjonowania
wykonany z liny dynamicznej
łatwa regulacja długości jedną ręką
idealny do wspinaczki i wspinaczki na wielu długościach
W poprzedniej części zapoznaliśmy się z podstawami bezpiecznego zachowania na ferratach i korzystania ze sprzętu przeznaczonego do ich pokonywania. Teraz nadszedł czas, aby przyjrzeć się bardziej zaawansowanej i kompleksowej metodyce pokonywania trudniejszych ferrat.