Singing Rock Storm 9,8 mm (70 m) to prosta lina oferująca idealną równowagę między wagą, wytrzymałością i komfortem. Odpowiedni dla każdego wszechstronnego wspinacza do różnych zastosowań.
Informacje o produkcie
Firma Singing Rock z siedzibą w miejscowości Poniklá w północno-wschodnich Czechach została założona w 1992 roku i obecnie stała się jednym z wiodących na świecie producentów sprzętu wspinaczkowego i środków ochrony osobistej przed upadkiem z wysokości. Produkty są opracowywane i produkowane w Republice Czeskiej i spełniają wymagania prawne rynku UE i amerykańskiego. Singing Rock jest dumnym członkiem EOCA (European Outdoor Conservation Association), które wspiera projekty mające na celu przywrócenie i utrzymanie środowiska i naturalnego piękna.
Storm od producenta Singing Rock to pojedyncza lina o średnicy 9,8 mm i długości 70 metrów. Dzianina jest dobrze odporna na ścieranie, ale jednocześnie pozostaje przyjemna w dotyku.
Na końcach liny znajduje się oznaczenie termotransferowe, które nie odkleja się i nie tworzy żadnego przedłużenia, które mogłoby się zaczepić podczas ciągnięcia liny. Zakończenie liny jest tworzone przez unikalną technologię ultradźwiękową, w której ostatnie 15 mm długości rdzenia jest mocno połączone z oplotem w kompaktowej jednostce. Oczywiście istnieje również oznaczenie środkowe - oznaczenie liny w połowie długości czarną farbą, która nie ingeruje w strukturę ani właściwości mechaniczne. Cieńsza średnica i większa liczba standardowych odpadnięć sprawiają, że lina ta nadaje się do treningu ciężkich tras i wspinaczki RP.
Najważniejsze cechy produktu:
długość: 70 m
odporność na ścieranie
przyjemny w dotyku
mała średnica
znakowanie termotransferowe
zakończenie altrasoniczne
oznaczenie środkowe
Jak podzielić nową linę Singing Rock bez zapętlania:
Bezpieczeństwo podczas wspinaczki zależy przede wszystkim od przestrzegania zasad asekuracji i prawidłowego używania certyfikowanego sprzętu. Należy pamiętać, że sprzęt wspinaczkowy nie jest wieczny i trzeba go w odpowiednim momencie wymienić. Kiedy należy wymienić linę?
W poprzedniej części zapoznaliśmy się z podstawami bezpiecznego zachowania na ferratach i korzystania ze sprzętu przeznaczonego do ich pokonywania. Teraz nadszedł czas, aby przyjrzeć się bardziej zaawansowanej i kompleksowej metodyce pokonywania trudniejszych ferrat.