wyposażone w najnowszą technologię kije Tour Alu 2 Cross od TSL.
Informacje o produkcie
Francuska firma TSL produkuje rakiety śnieżne, buty turystyczne, plecaki, kijki trekkingowe, latarki czołowe
Mówi się, że rakiety śnieżne zostały wynalezione ponad 10 000 lat temu jako genialna pomoc w poruszaniu się i polowaniu. Jest to instynktowny sposób na efektywne rozłożenie ciężaru ciała na śniegu. W tamtych czasach rakiety śnieżne były wykonane z drewnianych ram wiązanych skórzanymi paskami lub skórą.
Wyjątkowe kije trekkingowe Tour Alu 2 Cross od TSL to idealny wybór do wszystkich zimowych aktywności, czy to chodzenia po górach, czy skialpinizmu. Dzięki wydłużonemu uchwytowi wykonanemu z EVA z pianki EVA, możesz wygodnie chodzić nawet w dół. Na uchwytach znajdziemy również ergonomiczne pętle, które idealnie pasują.
Kije są wykonane z aluminium. Mają dwie części, które można wygodnie dokręcić dzięki technologii External Lock System. Pozwala to na łatwą i szybką regulację długości kijków w zależności od potrzeb w każdych warunkach. Na kijach znajdują się ergonomiczne pętle, które zapobiegają zgubieniu kijów na stromych zboczach. Ponadto kajdanki automatycznie rozłączają się w razie upadku, dzięki czemu nie grożą ci żadne skaleczenia ani urazy. pałeczka Grot wykonana jest z wolframu.
Kije są identyczne z TSL Tour Alu 2 Cross Wt Swing. To po prostu starsza nazwa. Mają po prostu inny numer EAN.
Główne zalety TSL Tour Alu 2 Cross:
przedłużony uchwyt wykonany z EVA pianka
ergonomiczne i zdejmowane pętle
łatwa rekonfiguracja dzięki systemowi zewnętrznej blokady
Najczęściej stosowane są groty z węglika wolframu, rzadziej groty stalowe. Węglik jest najbardziej rozpowszechnioną wersją, ponieważ jest niemal niezniszczalny, stal stanowi pewien kompromis z niższą żywotnością.
karbidowy
Uchwyt
Pianka
Liczba segmentów kijka
3
Zakres długości
87,5 - 140 cm
Przedłużony uchwyt
Tak
Materiał słupków
Aluminium
Średnica słupków
16/14 cm
Konstrukcja kijków
Sposób pakowania kijów do rozmiaru transportowego przy jednoczesnym dostosowaniu ich długości do konkretnego użytkownika.
Kije stałe mają jedną stałą długość, która nie może być zmieniana przez użytkownika. Ograniczający parametr długości jest równoważony przez możliwie najniższą wagę.
Kije teleskopowe mają zawsze każdą z części nieco szerszą, aby mogły się wsuwać w siebie po spakowaniu. Są nieco cięższe.
Kije składane są bardziej subtelne i lżejsze. Posiadają sznurek lub gumkę wewnątrz, aby utrzymać części razem i ułatwić składanie i rozkładanie.
Dlaczego nasza przyroda jest bardziej zagrożona niż przyroda na Alasce czy Kamczatce? Jakie skutki ma łamanie zasad w Karkonoskim Parku Narodowym? W jaki sposób narciarze skitourowi zagrażają populacji sokoła wędrownego, najbardziej zagrożonego drapieżnika w naszym kraju?
Skialp cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością. Czy wiedzieliście, że przed wyborem sprzętu powinniście określić, którą z dyscyplin skialpinizmu będziecie uprawiać?
Podstawą bezpiecznych wycieczek narciarskich i poruszania się po górach jest planowanie. Przyjrzyjmy się kilku ważnym punktom, których nie powinieneś lekceważyć przed rozpoczęciem skialpinistycznej przygody w zaśnieżonych górach.
Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich kijków trekkingowych i nie wiesz, gdzie się zwrócić? Nasz artykuł ma na celu ułatwienie tego skomplikowanego wyboru.