Kije trekkingowe Makalu od niemieckiego producenta Leki to klasyka, na której zawsze można polegać. Kije wyposażone są w rączkę Aergon Air handle łączącą w sobie lekkość i stabilność. Pianka w uchwycie zapewnia wygodny chwyt i maksymalną przyczepność. Specjalna technologia wgłębień pozwala połączyć lekką konstrukcję z dużymi, wspierającymi powierzchniami, które odpowiadają wszystkim ergonomicznym wymaganiom dłoni. Przedłużony uchwyt zapewnia łatwy chwyt, a kąt nachylenia pomaga chronić nadgarstek.
Kije posiadają oddychający i regulowany pasek Lock Security Strap Skin 4.0 z blokadą bezpieczeństwa zapewniającą maksymalny komfort. Certyfikowany przez TÜV Süd system blokujący Speed Lock Plus współpracuje z zewnętrznym zaciskiem, który umożliwia regulację długości w zakresie 110-145 cm. Płytka Trekking 2.0 zapewnia ochronę przed utknięciem w śniegu i błocie, można ją łatwo wymienić ręcznie, a wraz z wytrzymałą końcówką Flex Tip zapewnia doskonałą stabilność w każdym terenie.
Aluminiowa rurka nadaje kijom Makalu dużą stabilność i czyni je solidnym przewodnikiem na wszystkich wycieczkach.
Sposób pakowania kijów do rozmiaru transportowego przy jednoczesnym dostosowaniu ich długości do konkretnego użytkownika.
Kije stałe mają jedną stałą długość, która nie może być zmieniana przez użytkownika. Ograniczający parametr długości jest równoważony przez możliwie najniższą wagę.
Kije teleskopowe mają zawsze każdą z części nieco szerszą, aby mogły się wsuwać w siebie po spakowaniu. Są nieco cięższe.
Kije składane są bardziej subtelne i lżejsze. Posiadają sznurek lub gumkę wewnątrz, aby utrzymać części razem i ułatwić składanie i rozkładanie.
Teleskopowe
Kolor
czarny/czerwony
Kolor według producenta
bright red-black-dark anthracite
Okres gwarancji
2 lata
Kod produktu
65228491
EAN
4028173262823
O producencie
Leki – znana na całym świecie firma produkująca sprzęt narciarski i kije trekkingowe, rozpoczęła swoją działalność w latach 60. ubiegłego wieku. Wtedy też wyprodukowano pierwsze narciarskie kije pod marką Leki. W 1974 roku firma ze Szwabskiej Jury w południowych Niemczech wprowadziła na rynek pierwsze kije teleskopowe. Wywołały one ogromne zainteresowanie na świecie, co przyczyniło się do ich szybkiego rozpowszechnienia. Dzięki temu, że kije te używane były przez znane osobistości, takie jak Reinhold Messner, stały się one standardowym wyposażeniem większości turystów w Alpach. W tym samym roku nastąpił rewolucyjny rozwój w zakresie funkcjonalnego systemu regulacji długości, który doprowadził do powstania pierwszych regulowanych kijów narciarskich i trekkingowych.