Kask wspinaczkowy Petzl Sirocco jest przeznaczony do wspinaczki, alpinizmu i skitouringu. Jest lekki, niski i ma doskonałą wentylację. Odpowiednie na lato i zimę.
Informacje o produkcie
Francuska firma, założona w 1970 roku przez speleologa Fernanda Petzla, specjalizuje się w wysokiej klasy produktach dla wspinaczy, jaskiniowcówipracowników wysokościowych. Zespół programistów Petzl składa się z najlepszych ekspertów w poszczególnych dziedzinach, takich jak Robert Jasper czy Lynn Hill.
Kask wspinaczkowy Sirocco z francuskiego Petzlu ma skorupę zaprojektowaną tak, aby zapewnić optymalną ochronę przed uderzeniami bocznymi i tylnymi. Nadaje się jako kask do skitouringu dzięki certyfikatowi CE dla skitouringu. Ten kask nie spełnia wymagań normy EN 1077 dla kasków do narciarstwa alpejskiego.
Hybrydowa konstrukcja składa się ze skorupy wykonanej z pianki EPP (spieniony polipropylen) i sztywnej korony wykonanej z pianki EPS (spieniony polistyren) pokrytej poliwęglanową górą.
Waży zaledwie 160 g (rozmiar. S-M) lub 170 g (rozmiar. M/L). Szerokie otwory zapewniają doskonałą wentylację. Jest regulowany dzięki paskowi na głowę. Magnetyczna klamra ułatwia zapinanie paska pod brodą (patent Petzl). Kompatybilny z osłoną VIZION - dwa zaczepy i tylny elastyczny sznurek do mocowania czołówki.
Zalety kasku wspinaczkowego Petzl Sirocco:
powłoka - ochrona przed uderzeniami bocznymi i tylnymi
nadaje się do skitouringu dzięki certyfikatowi CE dla skitouringu
nie spełnia wymagań normy EN 1077 dla kasków do narciarstwa alpejskiego
konstrukcja hybrydowa
szerokie otwory zapewniające doskonałą wentylację
regulowany dzięki paskowi na głowę
klamra magnetyczna
kompatybilny z osłoną Vizion do mocowania latarki czołowej
skład materiałowy: spieniony polipropylen EPP, spieniony polistyren poliwęglan, poliester
Via ferraty to kusząca propozycja dla entuzjastów outdooru i adrenaliny. Gdzie można się na nie wybrać i co ze sobą zabrać? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym artykule, który specjalnie dla Ciebie przygotowała instruktorka wspinaczki i testerka 4camping, Tereza Pavlíková.
W poprzedniej części zapoznaliśmy się z podstawami bezpiecznego zachowania na ferratach i korzystania ze sprzętu przeznaczonego do ich pokonywania. Teraz nadszedł czas, aby przyjrzeć się bardziej zaawansowanej i kompleksowej metodyce pokonywania trudniejszych ferrat.