Kask wspinaczkowy Petzl Picchu jest przeznaczony dla dzieci i przystosowany do wspinaczki i jazdy na rowerze. Jest specjalnie dopasowany dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat (opaska 48-54 cm).
Informacje o produkcie
Francuska firma, założona w 1970 roku przez speleologa Fernanda Petzla, specjalizuje się w wysokiej klasy produktach dla wspinaczy, jaskiniowcówipracowników wysokościowych. Zespół programistów Petzl składa się z najlepszych ekspertów w poszczególnych dziedzinach, takich jak Robert Jasper czy Lynn Hill.
Kask Picchu od producenta Petzl jest przeznaczony dla dzieci i jest przystosowany do wspinaczki i jazdy na rowerze (standardy europejskie i amerykańskie). Posiada twardą powłokę zewnętrzną, która jest odporna na uderzenia i zadrapania. Konstrukcja osłony głowy zapewnia zwiększoną ochronę przed uderzeniami bocznymi, czołowymi i tylnymi. Wentylowany i dopasowany do głowy dziecka, dzięki czemu jest wygodny w noszeniu.
Specyfikacja kasku Petzl:
wspinaczka (CE EN 12492, UIAA)
european Cycling (CE EN 1078)
jazda na rowerze w Stanach Zjednoczonych (standard bezpieczeństwa CPSC - kaski rowerowe dla dzieci w wieku 5 lat i starszych)
zaprojektowany zgodnie z etykietą TOP A OCHRONA BOCZNA
konstrukcja zakrywająca głowę dla lepszej ochrony przed uderzeniami bocznymi, czołowymi i tylnymi
wytrzymała konstrukcja stworzona dla dzieci
twarda powłoka zewnętrzna ABS jest odporna na uderzenia i zarysowania, zapewniając optymalną trwałość
specjalny rozmiar dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat (opaska 48-54 cm)
naklejka sprawia, że kask jest osobisty
boczne otwory wentylacyjne
pałąk na głowę i pasek pod brodę są regulowane
wąskie poliestrowe paski zapewniają większy komfort
reflektor można przymocować za pomocą czterech optymalnie rozmieszczonych klipsów
Via ferraty to kusząca propozycja dla entuzjastów outdooru i adrenaliny. Gdzie można się na nie wybrać i co ze sobą zabrać? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym artykule, który specjalnie dla Ciebie przygotowała instruktorka wspinaczki i testerka 4camping, Tereza Pavlíková.
W poprzedniej części zapoznaliśmy się z podstawami bezpiecznego zachowania na ferratach i korzystania ze sprzętu przeznaczonego do ich pokonywania. Teraz nadszedł czas, aby przyjrzeć się bardziej zaawansowanej i kompleksowej metodyce pokonywania trudniejszych ferrat.